TH 18/6
Fauly 12/16

Hanusová 11 (4/1), Královičová 8 (3/2), Sedláčková M 8 (2/2), Halabrínová 6,

Krajčovičová 5, Šimončičová 5 (5/1), Gombáriková 4, Starečková 0 (4/0)

Náš posledný zápas 2.ligy kadetiek sme odohrali v piatkové popoludnie v Bratislave. Podľa doterajších výsledkov či umiestnenia boli favoritom dievčatá z BK Dubčeka. Prvý polčas tomu aj trošku nasvedčoval, no my sme nedôsledne bránili a vlažne doskakovali, čo aj nebolo jednoduché pri výrazne vyšších súperkách. Po polčase sme si upresnili jednotlivé úlohy a postavenie s dôrazom na obranu a doskakovanie. Baby si začali plniť úlohy podľa pokynov a začali sme čoraz lôpt získavať a vytvárali sme si mnoho šancí. Avšak naša efektivita v zakončovaní bola žalostná. V poslednej štvrtine, posledných 5 minút nám súperky nedali ani jeden bod a ani jeden trestný hod nehádzali!!! My sme dali 2 koše a hádzali 7 trestných hodov. No čo bolo dôležité, premenili sme len 2!!! V posledných sekundách zápasu splnili dievčatá všetko, čo sme si povedali cez oddychové časy a získali neoceniteľné skúsenosti do ďalšieho "basketbalového života". Škoda len, že sme posledné šance či TH nepremenili, aby to bolo aj veselšie :)

Dovolím si tvrdiť, že prvý krát sme spravili v posledných sekundách zápasu (keď sa prehráva o pár bodov) to, čo sme aj spraviť mali!!!

rozhodla o našom
víťazstve tretia štvrtina, kde sme súperovi odskočili na 14 bodov.
Hodorovičovej sa podarilo
ubrániť najlepšiu hráčku súpera Barthovú a aj keď sa nám v poslednej
štvrtine vyfaulovala
Šimončičová a Sedláčková M, dokázali sme doviesť zápas do víťazného konca.

15.5.2011 Kadetky 2.liga

Slávia Trnava - Sereď  34:96

Hodorovičová 22, Sedláčková M. 21, Krajčovičová 20, Gombáriková 18, Šušelová 6, Tóthová 5, Mrvová 2, Sedláčková I. 2,

V zložení sedem žiačok a jedna kadetka si naše dievčatá pred nedelným obedom s chuti zahrali v Trnave proti Slávii. Vysoká výhra je zásluhou celej lavičky, preto že všetky dievčatá dostali v zápase rovnaký časový priestor. Tento týžden naše kadetky B čakajú posledné zápasy sezóny v Leviciach a v Bratislave.

_____________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

30.4.2011 Kadetky 2.liga

Sereď - Ivanka pri Dunaji  60:36 (15:9, 11:9, 17:13, 17:5)

Hanusová 17, Gombáriková 10, Sedláčková M 9, Kurilová 8, Šimončičová 7, Kováčová 4,

Janeková 2, Mrvová 2, Sedláčková I 1,   TH 13/7

16.4.2011 Žiačky
Sereď - Trnava 70 :54 (12:19,20:11,13:8,25:16) TH23/12, fauly 17/18
Sedláčková 21, Hodorovičová 11, Mrvová 10, Gombáriková 9, Šušelová 8,
Javorová 5, Kováčová 4, Pančíková 2

Dievčatá predviedli asi najlepší výkon v súťaži, mali sme síce obrovske mnozstvo stratenych lôpt no  zvíťazili sme najmä vdaka kvalitnej obrane a velkej bojovnosti.

Bol to náš posledný zápas v súťaži, naše 97mičky ešte čakaju tri zapasy v suťaži kadetiek 2. liga a 98mičky posledny zápas v súťaži doma so Slovanom.

2.4.2011: žiačky   Nitra - Sereď

68:50 (15:13, 20:6, 19:16, 14:15)

Hodorovičová 18, Sedláčková 13, Mrvová 11, Gombáriková 4, Javorová 2, Bokorová 2

TH 20/8

3.4.2011: kadetky B   Sereď - Stará Turá

41:103 (9:29, 7:21, 17:19, 8:34)

Kurilová 8, Mrvová 6, Gombáriková 6, Šimončičová 6, Kráľovičová 5, Kováčová 4, Hodorovičová 3, Sedláčková 2, Pančíková 1

TH19/9_______________________________________________________________________

27.3.2011 Kadetky B
Sereď - Dubček Bratislava  59:84 (21:19,15:20,12:15,11:30)
Hodorovičová 19, Hanusová 17, Gombáriková 8, Mrvová 6, Sedláčková 5, Gubáňová 5

28.3.2011 Kadetky B
Zvolen - Sereď  66:60  (17:21, 15:11, 11:16,23:12)
Mrvová 12, Gombáriková 10, Janeková 7, Šimončičová 6, Sedláčková I. 6,
Krajčovičová 5, Šušelová 5, Pančíková 5, Sedláčková 2, Hodorovičová 2

_________________________________________________________________

Žiačky 19.3.2011

Sereď - Šamorín  57:83  (6:21, 22:22, 15:16,14:24)
Javorová 13, Gombáriková 13, Mrvová 12, Sedláčková 7, Šušelová 7,
Hagarová 3, Kováčová 2
TH 20/10
fauly 14/20

V tomto zápase sme dostali lekciu z efektivity streľby a zakončovania, naše dievčatá nasadením a bojovnosťou síce získavali veľa lôpt súpera, no však v zápätí ich veľmi ľahko strácali, to nás pri absencii Hodorovičovej a Pančíkovej stálo veľa síl a súper nám nedovolil zápas zdramatizovať.

Cez víkend sme odohrali dva odlišné zápasy. V sobotu sa nám nepodarilo zvíťaziť v Gyori nad agresívne hrajúcimi, vysokými maďarkami, no a v nedeľu po veľmi zle zahranej prvej štvrtine sa dievčetám podarilo napokon zdolať Slovan rozdielom 58 bodov.

(7:11,13:12,17:8,21:11)

Sedláčková M. 12, Královičová 12, Hanusová 9, Hodorovičová 8, Gombáriková 5, Mrvová 4, Kurilová 4, Kováčová 3, Šimončičová 1

TH 24/11

V sobotu opäť po 2 týždňoch spojili svoje sily baby z radov žiačok a kadetiek, aby odohrali ďalšie zápasy 2. ligy kadetiek. Súperom im boli dievčatá z Levíc. Zo začiatku sme len ťažko bránili najlepšiu hráčku z Levíc Barthovú. Postupne, ako začali dievčatá plniť pokyny trénera a začali si vypomáhať obrane, nebolo pochýb o tom, kto vyhrá tento zápas. Treba pochváliť všetky baby za bojovnosť najmä v obrane, ale i v útoku, no i v tomto zápase zaostávali skúsenejšie kadetky za bojovnejšími žiačkami. Bolo to cítiť hlavne v útoku, kde mladšie baby hrávajú vo svojej kategórii v základe, pričom kadetky sa spoliehajú v lige na staršie baby, čo v týchto zápasoch je cítiť. Tréner striedal 2 pätice hráčok po 5 minútach.

- Slávia Trnava
126:42
(19:7, 40:11, 36:9, 31:15)

18.2.2011   Kadetky B, oblasť
Ivanka pri Dunaji - Sereď  61:71 (14:19, 14:16, 17:12, 16:24)

Kralovičová 21, Hanusová 18, Hodorovičová 12, Krajčovičová 10,
Šušelová 6, Mrvová 4,

Kadetky B v piatok vycestovali na zápas do Ivanky v zložení 4 hráčky z
kadetiek A a 5 hráčiek z družstva žiačok.
Zápas bol v réžii družstva Serede, no pri zodpovednejšom výkone
hráčiek sme mohli vyhrať ešte výraznejším rozdielom.

Petržalka - Sereď    46:35 (13:3, 5:21, 24:5, 4:6) TH13/5
Gombáriková 12, Hodorovičová 10, Mrvová 7, Sedláčková 3, Hagarová 2, Šušelová 1

V Bratislave dievčatá predviedli bojovný výkon, no o našej prehre so zlepšujúcou sa Petržalkou rozhodli  nepremenené šance spod koša, hlavne v druhej štvrtine, ktorú sme mohli vyhrať oveľa vyšším rozdielom.  Pod košom sa nám nepodarilo ubrániť technicky veľmi vyspelú, vysokú hráčku č.17, a tak dva body ostali v Bratislave.

Kadetky MBK Stará Turá - ŽBK Lokomotíva Sereď 105:58 polčas: 57:20

štvrtiny: 28:8, 29:12, 31:20, 17:18

TH: 18/11  Body:

Hanusová 22 (8/6), Královičová V. 12 (4/4), Hodorovičová 8, Gombáriková 4 (2/0), Mrvová 4, Gubáňová 2, Halabrínová 2 (4/1), Janeková 2, Sedlačková M. 2

V sototnajšie poludnie vycestovali kadetky "B" na Starú Turú. Na zápas išlo 6 hráčok z kadetiek "A" a 5 hráčok z družstva žiačok.

Zápas sme začali veľmi vlažne a po pár rýchlych akciach sme prehrávali 0:6. V zápätí sme zabojovali a hneď bol stav 6:6. To bolo ale nadlho z našej strany všetko. Začali sme strácať veľa lôpt a aj tie čo sme získali, sme nevedeli zúžitkovať a zakončiť košom. Nesústredene sme bránili, prechod do obrany bol veľmi pomalý a nestíhali sme zachytávať rýchle protiútoky šikovných domácich. Všetko to vyplývalo z nesústredenosti a nedostatočnej bojovnosti. Viacero zo stratených lôpt určite spôsobovala aj nezohratosť dievčat, pretože niektoré sa len prvý krát spolu stretli na palubovke.

V druhej časti hry sme zmenili okrem striedania (hrali sme na "2 pätky") a obrany (celoplošný pressing celý druhý polčas) aj bojovnosť, nasadenie, pristupovanie k hráčkam v obrane a zdvojovanie. Päťky sme striedali po 3-4 minútach. Treba však povedať, že najlepšie sa chytila pätica Gombáriková, Hanusová, Hodorovičová, Mrvová, Sedlačková - najmä agresívnou obranou, čím získavali lopty a zakončovali s prehľadom rýchle protiútoky. V druhom polčase sa chytila bodovo aj Kralovičová.

Škoda len, že dievčatá nehrávajú resp. že minulú sezónu nehrali spolu. Aj budúci rok by to mohlo byť slušné družstvo kadetiek síce s 2 ročným vekovým rozdielom, no na ihrisku sa vekový rozdiel aj túto sobotu strácal.

Richard Kamenský

29.1.2011 Žiačky
Sereď - Piešťany  110:22  (50:14)

Mrvová 22, Hodorovičová 22,Šušelová 21, Sedláčková 18, Gombáriková 14,
Matušicová 6, Javorová 4, Scherhauferová 2, Bokorová 1
TH16/9

Aj napriek tomu, že súper bol evidentne oslabený, naše dievčatá hrali s nasadením až do konca zápasu. Konečne aj pri slabšom súperovi hrali zodpovedne akoby bol stav zápasu do poslednej minuty vyrovnaný. O kolektívnom výkone svedčí aj fakt, že skórovali všetky hráčky a až päť z nich dvojciferným počtom bodov.

22.1.2011 Žiačky Stará Turá - Sereď  67:43 (21:10, 15:10,:16, 15:9)

Hodorovicová 13, Sedláčková  8, Javorová 6, Mrvová 5, Gombáriková 4, Kováčová 4, Hagarová 3,   TH12/6

V sobotu proti Starej Turej sme nepredviedli najlepší výkon. Výborne hrajúca Turá od začiatku kontroloval vývoj zápasu, pod tlakom naše dievčatá stratili veľmi veľa lôpt a pri zlej streľbe sme napokon prehrali dosť vysokým rozdielom.

ŽBK Lokotíva Sereď – BK ZŠ Zvolen 71:39 (13:8, 24:12, 17:11, 17:8)

fauly 17/20 , TH 30/13

Hodorovičová 24, Gombáriková 12, Kováčová 10, Šimončičová 8, Sedláčková 6, Šušelová 5, Mrvová 4, Pančíková 2

V prvom zápase 2.ligy kadetiek, naše dievčatá ročníka 1997, doplnené dvomi hráčkami z ligového A. družstva kadetiek privítali súpera zo Zvolena. Zvolenčanky nastúpili so šiestimi hráčkami družstva kadetiek doplnené o dve mladšie dievčatá ročníka 1997.

Úvod zápasu naznačoval, že to bude jasná záležitosť starších a skúsenejších súperiek zo Zvolena, no napokon sa nám podarilo vyhrať už úvodnú štvrtinu rozdielom 5 bodov. Naše dievčatá dobre bránili a doskakovali lopty pod našim aj súperovým košom, darili sa im natrénované akcie a aj keď stále veľa lôpt spod koša nepremenili, zápas sme vyhrali rozdielom triedy. Do zostavy skvele zapadla z A-čka kadetiek Šimončičová, výborný výkon v zápase podala Gombáriková a tradične Hodorovičová. Po dlhšom výpadku spôsobeným chorobou svojim výkonom potešila Kováčová.

Víkend 11-12.2010

Žiačky

11.12.2010 Atómová Trnava - Sereď 50:46(18:32)

Mrvová 14, Hodorovičová 10, Šušelová 10, Sedláčková 4, Javorová 4, Matušicová 2, Gombáriková 2

Do prvého polčasu dievčatá nastúpili s odhodlaním tento zápas vyhrať, a aj hra tomu nasvedčovala, počas prvého polčasu sme si vytvorili 18 bodový náskok a zrejme to nás uspokojilo. Do ďalšej časti hry nenastúpila zranená Gombáriková a nám sa tak nedarilo ubrániť súperovu hráčku č. 5 Rajskú(20 bodov). Tretiu štvrtinu sme prehrali 14:10 a štvrtú 18:4, to znamenalo víťazstvo pre Trnavu. Treba ešte vyzdvihnúť výkon Lucky Mrvovej (14 bodov), konečne ukázala, že má na to aby bodovo ťahala družstvo k lepším výsledkom.

Bol to náš posledný majstrovský zápas v tomto roku,preto želám dievčatám krásne vianoce, doliečte si drobné zranenia, aby sme si  27.12.2010 mohli spestriť prázdniny na vianočnom turnaji v Kyjove.

Kadetky - oblasť
BKM Levice – ŽBK Lokomotíva Sereď B 57:60 (32:26)

Hodorovičová 17,Sedláčková 16,Krajčovičová 11, Halabrínová 8, Gombáriková 6, Mrvová 2
V poslednom zápase oblastnej súťaže kadetiek sme v nečase a mraze hrali v Leviciach – kde obe družstvá boli poznačené absenciami hráčok pre rôzne dôvody. Spočiatku sme strácali veľa lôpt a to najmä staršie Krajčovičová a Halabrínová a družstvo ťahali Hodorovičová, Sedláčková a Gombáriková. V 2.polčase najmä Krajčovičová po vyfaulovaní sa Gombárikovej netypicky pod košom začala bodovať a pod taktovkou Mišky Sedláčkovej sme zápas dotiahli do víťazného konca.

Šušelová 11, Hagarová 10, Gombáriková 8, Sedláčková 7, Hodorovicova 6,

Matušicová 4,Janíková 2,Tóthová 2

Vo štvrtok  sme si zahrali priateľský zápas s chlapcami zo Senca.Po vyrovnanom začiatku sa nám v druhej štvrtine  začali dariť rýchle protiútoky a streľba zo stredných vzdialeností, aj preto sme po polčase viedli 26:14, v druhej časti sa hra vyrovnala a koncovka sa zdramatizovala, kedy nás chalani dotiahli na rozdiel štyroch bodov. V závere sme si už ale víťazstvo nenechali vziať a po slušnom výkone sme nakoniec vyhrali štvorbodovým rozdielom. Ďakujem týmto chlapcom zo Senca, že si prišli zahrať aj napriek nepriaznivému pocasiu a hrozným cestám

27.11.2010 žiačky, Sereď - Nitra 49:50 (20:30)

Hodorovičová 22, Gombáriková 11, Šušelová 8, Sedláčková 6, Mrvová 2, TH5/3

Zápasy s Nitrou nikdy nemajú jasného favorita a bolo tomu tak aj v túto sobotu.
Potvrdilo sa to, že nás proti silnému súperovi, raz bude mrzieť nepremenená streľba spod koša.
Zápas sme si prehrali v prvom polčase a celú druhú polovicu sme sťahovali 10 bodový náskok súpera, pred koncom sa nám podarilo otočiť skóre o bod v náš prospech no bohu žiaľ to nestačilo a po dvoch premenených, súperových trestných hodoch tesne pred koncom zápasu si nakoniec dva body pripísala Nitra. Treba však dievčatá pochváliť za bojovnosť a predvedenú obrannú hru v tomto zápase, Nitra má veľmi dobrý team a aspoň sa nepotvrdili obavy po zápase v Šamoríne o našej klesajúcej výkonnosti. V zápase sa konečne začali herne prejavovať aj dievčatá 98mičky Viki Matušicová, Laura Javorová, Sabinka Hagarová, je to určite aj zásluha toho, že hrajú svoju samostatnú súťaž mladších žiačok. Po dvojtýždňovej chorobe a jednom tréningu nás strelecky potiahla Kika Hodorovičová. Viem že niektoré dievčatá sa do hry nedostali, ale niekedy sú aj také zápasy, že nám to taktika nedovolí

Žiačky Šamorín - Sereď 80:44

Výsledok zápasu asi hovorí za všetky komentáre...v tejto súťaži si nikto z prvých šiestich družstiev tabuľky už nepripúšťa prehru o 36 bodov, nám sa to prihodilo a neostáva nám nič iné ako v najbližšom období zistiť, či to bol len momentálny výpadok v jednom zápase alebo celkový pokles výkonnosti proti zlepšujúcim sa súperom. Určite nás v tom preverí najbližšie Nitra a Trnava.

29.10.2010 KADETKY oblasť

ŽBKLokomotiva SEREĎ B – Levice 40:57 (23:22)

Sedláčková 16, Gombáriková 11, Hodorovičová 8, Šušelová 4, Hagarová 1
TH: 4/2

Zápas s Levicami sme začali veľmi dobre, prvú štvrtinu sme vyhrali po vydarených rýchlych protiútokoch o 12 bodov. Súper sa však včas zmobilizoval a nasadil zónovú obranu, cez ktorú sme sa nevedeli výraznejšie presadiť. Do polčasu Levice stiahli náskok a tretia štvrtina rozhodla o našej prehre. V poslednej štvrtine sme presingom po celom ihrisku zastavili narastajúci náskok súpera.

30.10.2010 Žiačky

ŽBK Lokomotíva Sereď – Györ 54:39 (19:20)

Sedláčková 15, Hodorovičová 11, Gombáriková 11, Mrvová 9, Šušelová 5, Hagarová 2, Matušicová 1
TH 10/5

S Györom sme mali hrať o 12,30 v hale na Obchodnej akadémii, stalo sa však nedorozumenie zapríčinené zo strany súpera a o 9,15 sa dozvedám, že nás súper čaká pred ZŠ Komenského, tak ako bol pôvodný termín zápasu, ktorý sme však pozmenili aj po súhlase zástupcu Györu. Po bleskovej mobilizácii sme dokázali začať zápas o 10,30hod, a to prišli všetky naše dievčatá a aj obidvaja rozhodcovia. Tu sa ukázalo ako je výhodné nominovať domácich rozhodcov. V prvej štvrtine zápasu dievčatá ešte spali no postupne sme sa dokázali vyrovnať s výškovou prevahou a agresívnou hrou súpera, a keď ešte k tomu Miška pridala perfektnú streľbu z diaľky mohli sme sa tešiť z víťazstva.

Žiačky 16.10.2010 Sereď - Petržalka 47:41 (29:20)

Šušelová 13, Gombáriková 11, Hodorovičová 9, Sedláčková 8, Matušicová 2, Mrvová 2
TH 28/11

S Petržalkou sme očakávali ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Vyhrali jsme preto, ze jsme hrali kolektivnejsie v utoku a nie individualistky ako hracky Petrzalky. Nase hracky si preberali hracku Palenikovu, na ktoru smerovali vsetky lopty v utoku Petrzalky a nastastie hracky Petrzalky nepremienali TH. Treba vyzdvihnut hru 2.patorky, výborne tu zahrali Laura, Romča a Lucka Š, kde jsme ziskali rozhodujuci naskok, ktory jsme kontrolovali az do konca-aj ked sme sa neraz v zavere zbrklo pustali do kosa miesto postupneho hrania na 24s.

Žiačky ZÁPAD
2.10.2010 BK Piešťany - ŽBK Lokomotíva Sereď 23 : 70 (7 : 40)

Najviac bodov za Sereď :Hodorovičová 17, Gombáriková 16, Šušelová 15, Sedláčková 9, Mrvová 4, Javorová 4, Hagarová 4, Tóthová 2, Henčeková 2
Vo svojom druhom zápase si naše žiačky poradili so súperom z Piešťan rozdielom triedy aj keď s predvedenou hrou nemôžeme byť spokojní, pretože naše zahodené body spod koša nás môžu v iných zápasoch stáť víťazstvo. Sme radi že sa vyriešila situácia s rozhodcami, ale nám sa opäť stalo, že sa delegovaní rozhodcovia neunúvali prísť pískať náš zápas a ani nám neoznámili neúčasť. Asi sa pánom rozhodcom neoplatí unúvať za mizerných 10.00 € za zápas. Som si istý, že keby boli na tento zápas delegovaní domáci rozhodcovia, určite by aspoň prišli a pre klub by to bolo ekonomicky výhodnejšie.

Kadetky
3.10.2010 AŠK Slávia Trnava - ŽBK Lokomotíva Sereď 52 : 54 (30 : 27)

Gombáriková 14, Sedláčková 13, Hodorovičová 10, Šimončičová 9, Mrvová 8

V nedeľu odohrali naše B družstvo kadetiek svoj prvý zápas v oblastnej súťaži kadetky - Západ. Sedem našich dievčat doplnili dve nové hráčky, ktoré ešte len s basketbalom začínajú a Lenka Šimončičová z družstva kadetiek A. Zápas sme začali zakríknuto a bojazlivo a skóre po prvej štvrtine neveštilo nič dobré keď sme prehrávali už o jedenásť bodov. Zlepšenou hrou sme do polčasu stiahli súpera na rozdiel troch bodov a v tomto sme pokračovali aj v úvode 2.polčasu, keď sme 3. štvrtinu vyhrali 19: 4. V závere sa domáci trénerský tandem pokúšal svojimi najlepšími hráčkami o zvrat no naše hráčky si už víťazstvo nenechali ujsť.. .V tejto súťaži dostanú väčší priestor aj dievčatá, ktoré začali s basketbalom neskôr a chceme ich postupne zapracovať do tímu.

žiačky:
ŽBK Lokomotíva Sereď – MBK Stará Turá 50-63 (24-40)

Najviac bodov za Sereď :Hodorovičova 17, Sedlačkova 14 ,Šušelová 9, Gombáriková 5, Mrvová 3, Matušicová 2
Ako prvé nastúpili žiačky doma v predohrávke proti Starej Turej – medailistovi z Majstrovstiev Slovenska. Nebyť prvej štvrtiny, ktorú sme prehrali 6-31 asi by sa zápas vyvíjal inak. Ale na keby sa nehrá a družstvo zo Starej Turej zvíťazilo zaslúžene. Škoda bojazlivosti našich hráčok a zahodených samostatných nájazdov z úvodu zápasu – 9 v prvom polčase. V2.polčase sa ešte hra zdramatizovala tlakom sereďaniek – no v posledných minútach zápasu už bez vyfaulovanej kapitánky Mišky Sedlačkovej sme už nemali sily na väčšiu drámu. Dievčatá však treba pochváliť za hru a viac si veriť proti tomuto družstvu. Dobrú hru predviedli Sedlačková a Hodorovičová.